איפור

5 סוגי אודם וההבדלים ביניהם

מוצר האיפור החביב עלינו - אודם

מוצר האיפור החביב עלינו - אודםאודם הוא בין תכשירי הקוסמטיקה הנפוצים בעולם. במאמר הבא נציג את סוגי האודם הקיימים, נעמוד על ההבדלים ביניהם וגם נביא המלצות לשימוש נכון. הנה המדריך המלא

אודם משנה לחלוטין את המראה של השפתיים והפנים. הוא נחשב לתכשיר קוסמטי בסיסי ונפוץ בקרב נשים בכל רחבי העולם. האודם הוא למעשה סוג של שפתון צבעוני, שמגיע במגוון רחב של צבעים ולא רק באדום. יחד עם זאת, רובנו מזהים את האודם עם הצבע האדום ולכן הוא גם הפופולרי ביותר. הנה 5 סוגי אודם שכדאי להכיר והמאפיינים הבולטים של כל אחד מהם:

אודם שבת

זהו אודם בעל פיגמנט חזק וייחודי. הוא נקרא "אודם שבת" בגלל עמידות לזמן ממושך, שמאפשרת להניח אותו על השפתיים עם כניסת השבת ולהוריד אותו רק לאחר מכן. אודם שבת מגיע בדרך כלל בשלושה גוונים. אפשר לזהות אותו על ידי שינוי הגוון והאופן בו הוא מתהדק על השפתיים לאחר המריחה. בנוסף, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי איפור שפתיים מן הסוג הזה ולוודא התאמה לעובי השפתיים ולמבנה הפנים.

אודם עמיד

כמו אודם שבת, גם כאן מדובר על אודם עמיד יחסית. ההבדל העיקרי הוא במחיר ובמגוון. אודם עמיד מיוצר על ידי חברות שונות והוא מגיע בספקטרום רחב יותר של צבעים. בנוסף, אפשר למדוד את העמידות של האודם בשעות ולא בימים. אודם עמיד מתאים גם לנשים שרוצות לשמור על מראה אסתטי אך אין להן זמן לבצע תיקונים, גם לאירועים מיוחדים וגם למכוני קוסמטיקה. באופן עקרוני, ההתחייבות של החברות היא לעמידות של 8-24 שעות במריחת שתי שכבות. הטיפ הוא להמתין קצת בין משיחה אחת לשנייה וכך להשיג מקסימום תועלת.

ליפגלוס

ליפגלוס מעניק לשפתיים מראה נוצץ יותר בהשוואה לאודם, וזה גם ההבדל העיקרי בין התכשירים. אודם גם נוטה לייבש את השפתיים, בעוד השימוש בליפגלוס דווקא מיועד לנשים שרוצות להעניק להן לחות. ליפגלוס ממוצע מחזיק מעמד ל-8 שעות, הוא פחות עמיד מאודם רגיל וגם אותו ניתן להשיג במגוון של צבעים, עם ובלי נצנצנים ועוד.

שפתון נוזלי דו צדדי

זהו אודם שבצד אחד מכיל את השפתון עם המרקם הנוזלי הרגיל, אך הצד השני שלו נראה כמו גלוס שקוף או פנינתי. שפתון נוזלי דו צדדי גם אוטם את השפתיים לגוון אחיד ודק וגם מזין אותן בלחות. אודם כזה נחשב פחות דביק מליפגלוס שקוף רגיל. עם זאת, שפתון נוזלי דו צדדי יכול להיות לא פחות עמיד מאודם שבת.

אודם מינרלי

מוצרי איפור מינרליים מיוצרים מחומרים טבעיים בלבד. הם מזינים את העור ומתאימים גם לשפתיים. ההבדל בין אודם מינרלי לבין שאר סוגי התכשירים הוא בהיצע. באופן עקרוני, יש פחות תכשירי קוסמטיקה מינרליים מתכשירים רגילים או מסורתיים.

Tagged , ,