טיפוח

תרופות סבתא לעור הפנים

תרופות סבתא לעור פנים זוהר

תרופות סבתא לעור פנים זוהריש בעיות שעבורן תרופות סבתא מתגלות בתור הפתרון היעיל ביותר. טיפול בעור הפנים בהחלט עונה על ההגדרה הזו, אך כדאי לדעת איך לעשות אותו. הנה כמה טיפים ליישום מיידי:

א. אקנה – יש שתי תרופות סבתא מרכזיות המאפשרות טיפול באקנה. התרופה הראשונה היא מסכה שמכינים משלוש שקיות תה עם עלה ריחן מיובש. מבשלים את השקיות בכוס מים רותחים במשך 10-20 דקות ולאחר מכן מורחים את התוצר על הפנים בעזרת צמר גפן. התרופה השנייה פשוטה יותר, ובה פשוט מורחים מעט משחת שיניים על הפצעים. המטרה היא לייבש את הפצעים וכך להיפטר מהאקנה לצמיתות או לפחות לכמה ימים.

ב. עור יבש – תרופות סבתא מתאימות גם למי שסובל מעור יבש או מגורה. הטיפול הנפוץ כולל תערובת של קמח שיבולת שועל, תמצית וניל וסודה לאפייה. שמים בבלנדר קומץ מכל חומר וטוחנים עד שמתקבלת עיסה חלקה. את העיסה מוסיפים לאמבט עם מים זורמים ולאחר מכן טובלים בו.

ג. הבהרת עור פנים והעלמת כתמים – תרופות סבתא לעור הפנים מאפשרות העלמת כתמים. כדי להשתמש בתרופה יש להכין תערובת של כף גבינה לבנה, כף יוגורט, כף שיבולת שועל טחונה ו-3-4 טיפות לימון. מורחים את הכל על הפנים ומשאירים למשך 10 דקות. בנוסף, מסיכה אחרת ששייכת לקטגוריה של תרופות סבתא לעור הפנים עשויה חזרת חתוכה. חולטים את חתיכות החזרת בחלב חם ומספיגים בעור הפנים כדי להבהיר את העור ולהעלים כתמים.

הופכים את המקרר לארון טיפוח

אחד היתרונות הגדולים של תרופות סבתא לעור הפנים הוא שניתן להשתמש בחומרי גלם בסיסיים הנמצאים במקרר, לדוגמא: משרים לחם מחיטה מלאה בחלב רותח, מחכים עד שהחלב יהיה פושר, ומניחים את פרוסות הלחם על הפנים למשך כרבע שעה. נוצרת מסיכה עם אפקט של ליפטינג לעור הפנים והבהרה.

בנוסף, לחות לפנים מקבלים על ידי מסיכת דבש וחלמון של ביצה. מערבבים את הכל עם כפית שמן זית ומורחים על הפנים למשך 20 דקות. התרופות מתאימות לגברים ונשים ואפשר להשתמש בהן בכל גיל וללא חשש מתופעות לוואי.

Tagged , ,