שיער

שימוש בפן ללא נזקים

שימוש בפן

שימוש בפןפן או מחליק שיער עלולים לשרוף את השיער ולגרום נזקים בלתי הפיכים. במאמר הבא נסביר את השלבים לשימוש נכון בפן ונבין כיצד מגיעים למצב של שיער רך, חלק ומבריק

שיער אסוף, חלק ומסודר גורם להרגשה טובה ומשפר את הרושם הראשוני. על מנת להשיג שיער חלק ניתן להשתמש בפן או במחליק ייעודי. הפן מתאים לכל סוגי השיער, לרבות שיער מקורזל ומתולתל. יחד עם זאת, לא כולם יודעים כיצד להשתמש בו. הנה השלבים עליהם חשוב להקפיד על מנת להשיג שיער רך וללא נזקים:

בחירת מברשת פן מתאימה

השלב הראשון מחייב בחירה מושכלת של מברשת פן מתאימה. המברשת קריטית לאיכות השיער ולבריאותו. כיום יש מגוון רחב של מברשות, לרבות מברשת עם ראש תרמו-קרמי. במברשת כזו חום הפן חודר ונאגר בצורה אופטימאלית.

ברגע שראש המברשת נשאר חם לאורך פעולת ההחלקה, כך ניתן להשיג תוצאה טובה יותר. במברשת כזו השיער גם יתייבש מהר וקצוותיו לא יישרפו או יישברו. מבחינת קוטר, כדאי להתאים  מברשת מדיום לשיער קצר עד בינוני ומברשת לארג' לשיער בינוני עד ארוך.

הכנת השיער לפעולת ההחלקה

בשלב השני מכינים את השיער לפן. יש להשתמש בפן או במחליק כאשר השיער נקי לחלוטין ולאחר חפיפה. לא כדאי לחדש את הפן כשהשיער עוד יבש, למשל יום או יומיים אחרי הפן המקורי.

הגנה על השיער

כדאי לייבש מעט את השיער לכל אורכו ורק לאחר מכן להתחיל להחליק אותו עם המברשת. יש להשתמש בקרם הגנה ייעודי שמכיל קרטין על מנת להגן על השיער מפני החום הגבוה, ליצור ציפוי ולצמצם את הסיכון. כדאי להקפיד על שימוש בחומרים איכותיים ולא להתפשר על תכשירי הקוסמטיקה המכילים קרטין וללא מלחים.

תנועה רחוקה מהשיער

הדרך הנכונה לעשות פן מבלי לשרוף את השיער היא להרחיק מעט את המברשת. תנועה לא זהירה עלולה לשרוף את קצוות השיער ולגרום נזקים בלתי הפיכים. יש להימנע מכך ולשמור על מרווח ביטחון של כמה סנטימטרים בין פיית הפן למברשת. זהו הכלל החשוב ביותר לשמירה על השיער ולהשגת התוצאות הרצויות.

איך שומרים על שיער חלק?

אפשר לשמור על תוצאת הפן על ידי הנחת סרום על קצוות השיער. תפקיד הסרום הוא להזין את השיער, לעטוף אותו בהגנה נוספת וגם להבטיח מראה חלק, אחיד ובעל ברק לאורך זמן. בנוסף, לא כדאי לאסוף את השיער לקוקו באמצעות גומייה או קליפס. יש להימנע מכך כדי לשמור על מראה השיער החלק ולחסוך את הצורך בפן נוסף.

לבסוף, אין להגזים בעת השימוש בפן או מחליק שיער. החלקה אחת למספר שבועות אמורה להספיק לרוב סוגי השיער, והיא גם מיועדת לנשים שרוצות לשנות את המראה לקראת אירועים.

Tagged , ,