טיפוח

שיטות להסרת שיער

הסרת שיער בשעווה

יש מבחר דרכים וכמה שיטות להסרת שיער עבור גברים ונשים. הנה המדריך השלם שיעזור לכם להבין מה היתרונות וחסרונות בכל טכניקה

גברים ונשים מבצעים הסרת שיער לצרכים אסתטיים ופונקציונאליים. יש כאלה שמסירים שיער על מנת לשפר את הדימוי העצמי ואת הביטחון, למנוע תופעות לוואי או פשוט להקל על שגרת הטיפוח. הנה כמה דרכים נפוצות והמאפיינים שלהן:

גילוח
השיטה הבדוקה והמסורתית להסרת שיער היא כמובן גילוח. היתרונות של השיטה הם מחיר זול ואפשרות לבצע אותה לבד באופן עצמאי, אך החיסרון היא תועלת מוגבלת לטווח קצר. אין הבדל מהותי בין סכינים לגברים ונשים ואת הגילוח כדאי לבצע תוך כדי המקלחת או לאחר שהייה של מספר דקות באמבטיה.

הסרת שיער בשעווהשעווה
זו גם דרך שכיחה להסרת שיער שנפוצה בישראל ובמקומות נוספים בעולם. שעווה מבטיחה תוצאות ארוכות טווח, אך החיסרון שלה הוא אי נעימות וכאבים. את השעווה ניתן לבצע באופן עצמאי או במכוני קוסמטיקה.

מכונת מריטה חשמלית
הדור הבא של הגילוח מגיע בתוך מכונת מריטה חשמלית. זו מכונה לשימוש עצמי שמורטת את השיער באמצעות דיסקיות. הדיסקיות נעות בקצב מהיר ונצמדות אחת לשניה. מכונת מריטה חשמלית תופסת את השערות בין הדיסקיות ומסירה אותן במהירות. היתרון הוא התאמה של המכונה לכל חלקי הגוף, אך החיסרון הוא מחיר יקר ותהליך הסרה כואב.

הסרת שיער לצמיתות
אי אפשר לדבר על דרכים להסרת שיער מבלי להזכיר את השיטות שמבטיחות תוצאות לצמיתות. הדרך הנפוצה היא הלייזר, בה משתמשים בקרן אור מוליכה חום כדי להשמיד את הזקיקים. אי אפשר להסיר באמצעות לייזר שיער לבן ולא ניתן להשתמש בו כאשר העור שזוף. מנגד, היתרונות הם בין היתר תוצאות מצוינות והתאמת תהליך ההסרה עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים.

עוד דרך להסרת שיער לצמיתות היא אינפרא אדום. כאן משתמשים במכשיר שמקרין אור חלש יותר בהשוואה ללייזר, אך במטרה להשיג תוצאות זהות. הפעולה של קרן אינפרא אדום איטית יחסית והטיפול פחות אפקטיבי. היתרונות הם שמדובר על מכשיר נגיש, נוח לשימוש ופופולארי הנמצא בהרבה מכוני קוסמטיקה. התהליך כולו עשוי להימשך מספר חודשים והסרת שיער בשיטה הזו אינה מומלצת למי שרוצה להשיג עור חלק לחלוטין.

השיטה השלישית להסרת שיער לצמיתות היא אפליציה. בתהליך האפליציה מחדירים מחט חשמלית לתוך זקיק השערה, במטרה לחמם את כלי הדם. חימום כלי הדם הנמצאים בבסיס השערה מביאים לקרישה ולמוות של הזקיק. אפליציה היא שיטה בה כל שערה מקבלת טיפול נפרד והמשמעות היא אפשרות יישום על שטחים קטנים בלבד. היתרון הוא שהשיטה מתאימה לכולם מלבד חולי סוכרת ולרבות נשים בהריון. התשלום על הטיפול הוא לפי שעה ולא לפי איזורים בגוף וניתן להסיר גם שיער לבן.

Tagged , ,