טיפוח

קוסמטיקה טבעית

קוסמטיקה מקצועית

בשנים הראשונות הבריאות עלתה לכותרות וכיום אפילו חברות מזון מהיר שמות על כך דגש. כאשר מדברים על בריאות כמעט באופן אוטומטי עולה המושג 'טבעי', כאשר משהו שהוא טבעי יותר נתפש כבריא יותר. האמת היא שזה לגמרי נכון הרי יש בכל מה שאנו אוכלים ואפילו מורחים על הפנים כל מיני כימיקלים שנוצרו בתעשייה וזה יכול לסכן את הבריאות שלנו אפילו אם במידה קטנה מאוד. אפילו מוצרי קוסמטיקה בימינו פופולריים יותר כאשר הם עשויים מחומרים טבעיים לחלוטין, וזה בדיוק מה שמאפיין את הקוסמטיקה הטבעית. האם ההרכב הטבעי יותר של המוצרים יוצר הבדל משמעותי?

מה השוני שלה מקוסמטיקה שאינה טבעית?

מוצרי קוסמטיקה טבעית שונים מאוד ממוצרי קוסמטיקה שאינם טבעיים כיוון שהסיכון בהם מופחת. אל מוצרי ותכשירי הקוסמטיקה שאנו משתמשים ביום יום, בהנחה שהם אינם טבעיים, יש חומרים משמרים, צבעי מאכל, כימיקלים שונים ועוד חומרים תעשייתיים שאמורים להאריך את חיי המדף שלהם מאוד ולהקנות להם את הארומה המתאימה. אולי זה מוסיף לחוויית המשתמש מהמוצר אך בסופו של דבר זה יכול לפגוע בנו בטווח הארוך, בעיקר בשימוש שוטף ומאסיבי. מוצרי הקוסמטיקה הטבעית מורכבים רק מחומרים שיש בטבע, אך יש בכך גם חיסרון: הם בדרך כלל יהיו גם יקרים יותר.

מהי קוסמטיקה טבעית מוצלחת?

כל התהליכים שקורים אצלנו בגוף מושפעים ממה שאנו צורכים. אנשים רבים בטוחים שכאשר מדברים על 'תרבות צריכה' מדובר אך ורק על מה שאנו אוכלים, שותים ומעשנים. למעשה גם לתרופות שאנו נוטלים ולתכשירים שבהם אנו משתמשים יש השפעה רבה על איך שהעור שלנו נראה, הזיהומים שמתפתחים אצלנו ואפילו אלרגיות אם נרחיק לקיצון. קוסמטיקה טבעית מוצלחת היא שימוש במוצרים שהגוף אינו אלרגי אליהם, מוצרים שהולמים את הדרישות שלנו וכמובן יגיעו במחיר הולם לכל כיס.

מוצרי קוסמטיקה מוגמרים

אם תגיעו לחנויות הפארמה ותתעניינו במוצרים טבעיים תגלוש חלק ניכר מן המדפים מלאים במוצרים טבעיים לחלוטין. חלק מהם יהיו טבעיים יותר ממוצרים אחרים אך לא טבעיים לחלוטין וזה מצריך מכם בדיקה. אם אתם רוצים מוצרי קוסמטיקה מקצועית טבעית שיתאימו לכם כדאי מאוד להבין למה אתם אלרגיים או מה לא עושה לעור הפנים שלכם טוב, ולקרוא האם החומר הזה מופיע בתווית מאחורה. אולי זה יאריך את השהות שלכם באותה חנות אך רק פעם אחת, כי לאחר מכן כבר תכירו את המוצר.

מוצרים שמכינים בבית

יש אנשים שלא רק שיוותרו אל מוצרי שאינם שייכים לקוסמטיקה טבעית אלא יוותרו על מוצרי קוסמטיקה מקצועית לגמרי. את המוצרים הכי טבעיים אתם יכולים לרקוח בבית בעצמכם, ולמרות שזה קשה זה אפשרי ללא כל ניסיון מקדים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקרוא באינטרנט כיצד רוקחים את המוצרים הללו וכך תוכלו ליצור מסכות פנים שיכולות להחזיר לו את הרעננות והלחות ואפילו להעלים קמטים.

Tagged ,