איפור

קונסילר – כל מה שצריך לדעת

קונסילר

קונסילרקונסילר הוא תכשיר קוסמטי נפוץ המיועד להסתיר פגמים נקודתיים ולטשטש כהויות מסביב לעיניים. הוא מתאים לשימוש יום יומי אך צריך לדעת כיצד לנצל את היתרונות שלו. בדיוק בשביל זה הכנו מדריך מלא לנשים בטווח רחב של גילאים

קונסילר הוא תכשיר קוסמטי שאסור לוותר עליו. הוא משמש כמסווה, מטשטש ומסתיר כהויות מתחת לעיניים אך ניתן למרוח אותו גם באיזורים אחרים בעור. הוא מתאים להסתרת פצעונים, אדמומיות וצלקות. הוא משמש כבסיס לאיפור ומגיע בשני סוגים עיקריים: קונסילר מתקן וצבעוני וקונסילר טבעי. באופן עקרוני, נהוג להשתמש בגוון בהיר של החומר בעיקר באיזור העפעפיים ומתחת לקו הריסים התחתון.

קונסילר טבעי הוא המוכר יותר ובו משתמשים כבסיס להנחת איפור או מתחת לכל צללית. לחילופין, הסוג הצבעוני משמש לנטרול פיגמנטים לא רצויים. הוא מעניק לעור מראה אחיד, אסתטי וחלק ולכן מתאים לנשים בטווח רחב של גילאים. יש להניח קונסילר צבעוני לפני שכבות מייק אפ ולפני קונסילר טבעי. הסוג הצבעוני מגיע בירוק, סגול, ורוד, צהוב וכתום והמטרה היא להשתמש בכל צבע בצורה שונה כדי לתקן פגמים בעור על פי טבלת הצבעים.

טיפים לבחירת קונסילר והתאמת המרקם והצבע

הנה כמה טיפים שיכולים לסייע בבחירת קונסילר יעיל ונוח:

בחרו במרקם דק כדי לטשטש ולהאיר את איזור העיניים

הטעות הנפוצה היא להשתמש בקונסילר בדרגת הכיסוי הגבוהה ביותר, על אף שניתן להסתפק באחד שהוא בעל מרקם דק. סוג זה יעניק מראה זוהר ומואר והוא יכול לשמש לטשטוש קל והארה של איזור העיניים. לחילופין, קונסילר BB יהיה פתרון טוב לשעות היום. הסיבה לכך היא תכונות כמו קלילות ואפשרות להסתרת פגמים וכהויות.

התאימו קונסילר לצבע העיניים

השיטה הטובה ביותר לבחור קונסילר היא על פי צבע העיניים. במידה והעיניים כהות ובעלות גוון סגלגל, נבחר עבורן קונסילר בעל תת גוון צהוב. לחילופין, כהות כחלחלה תדרוש התאמה שלו בגוון כתום. כהות חומה תחייב קונסילר עם תת גוון ורוד ובכל מקרה ניתן להוסיף לאחר הקיבוע גם קונסילר בגוון העור המקורי.

נטרלו אדמומיות בעזרת קונסילר ירוק

אפשר למרוח קונסילר ירוק על מנת לנטרל בצורה אפקטיבית אדמומיות או פצעים בעור. המריחה שלו מתבצעת בקלות ולאחר הספיגה יש להניח שכבה נוספת בגוון העור כדי לטשטש אותו לתוך המייקאפ.

מבחינת מרקם, ניתן להשיג קונסילר נוזלי, קרם או מוצק. יש תכשירי קוסמטיקה עם דרגות כיסוי שונות וקיים גם קונסילר המעניק אטימות מלאה. הסוג המתקדם של קונסילר מאפשר בנוסף ליכולת הסוואה גם מתן אשליה של מראה בהיר ועדין, בעיקר בזכות פיגמנטים מחזירי אור. קונסילר מסוג BB משמש כמקדם הגנה והוא חשוב במהלך חשיפה ישירה או עקיפה לקרני השמש המסוכנות.

Tagged , ,