שיער

סידור שיער בהתאם לסוג השיער

סידור שיער

סידור שיערהטיפ החשוב ביותר לסידור שיער הוא לבחור בטכניקה המתאימה לסוג השיער. נשים עם שיער חלק, יבש או שמנוני משתמשות בשיטות סידור שונות מאשר נשים עם שיער קצר או מתולתל. לכל סוג שיער יש שיטת סידור המתאימה עבורו.

הנה כמה דרכים של סידור שיער בהתאם לסוגו:

שיער נפוח – בעלות שיער יבש ונפוח יכולות לסדר אותו באמצעות חומרים עדינים. מומלץ להשתמש בקרם לחות מחליק שיער, למרוח גלייז לשיער ולא לשכוח את אופן הנחת החומר על השיער למניעת נשירה. יש להניח את החומר מהשורש עד הקצוות מבלי לגעת בקרקפת.

שיער מתולתל – סידור שיער מתולתל פשוט מכפי שנהוג לחשוב. קודם כל, אפשר להשתמש בקרם לחות וסיליקון כדי לכווץ את השיער תוך כדי פיזור הקרם והחדרתו. שנית, ניתן לפתוח את התלתלים לאחר ייבוש השיער בפן רגיל במשך שתי דקות והוספה של שלוש דקות דיפיוזר. אפשרויות סידור אחרות הן שימוש בקרם לשליטה בנפח השיער ובשמן פשתן להחלקת התלתלים.

שיער חלק – מי שרוצה לסדר את השיער החלק צריכה להשקיע בחפיפה טובה. לאחר מכן יש לייבש את השיער במגבת ולהוסיף ייבוש קצר באמצעות פן. בשלב הבא מסרקים את השיער עד פתיחת כל הקשרים, משתמשים בתכשירים המעניקים לשיער שכבת הגנה ומסתפרים אחת לחודשיים כדי לרענן את המראה.

סידור שיער – למה כדאי להתייעץ עם מעצב שיער?

התפקיד של מעצבי שיער הוא לבחור את הטכניקה הנכונה עבור השיער. במקביל, כדאי להתאים את סוג השמפו, המרכך והמסכה לאופי השיער ולהבחין בין תכשירים המיועדים לשיער צבוע, יבש או רגיל.
מעצבי שיער יכולים להמליץ על סידור בהתאם לסוג השיער, להקנות רקע תיאורטי לטיפול בשיער פגום ולהמליץ על תספורות. התייעצות עם מעצבי שיער היא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה והטיפוח של השיער.

Tagged , ,