טיפוח

סוגי מניקור וההבדלים ביניהם

מניקור

מניקורמניקור הוא טיפול שמיועד לטפח את כפות הידיים והציפורניים. במסגרת הטיפול מסירים עור יבש מסביב לאצבעות, משייפים את הציפורניים ובמידת הצורך גם מקצצים אותן. יש טיפולים שבהם מורחים על הציפורניים לק, מעסים את כפות הידיים ומעשירים את הלחות כדי לשמור על מראה מבריק של עור בריא וזוהר. בנוסף, יש כמה סוגים של טיפולי מניקור וכדאי להכיר את ההבדלים ביניהם:

מניקור רטוב

זהו טיפול שבו משרים את כף היד בקערה עם מים. מטרת ההשריה היא לרכך את העור ואת הציפורניים. בזמן ההשריה ניתן לבצע פדיקור לכפות הרגליים או לבקש  טיפולי עיסוי נוספים ומשלימים.

מניקור יבש

בניגוד למניקור רטוב, בטיפול הזה לא משתמשים במים כדי לסלק את העור המת ולרכך את העור. מניקור יבש מבוסס על חומר מרכך מלאכותי והוא מתאים לנשים בטווח רחב של גילאים.

ציפורניים מלאכותיות

זהו טיפול שבו מדביקים ציפורניים מלאכותיות על קצות האצבעות. היתרון הוא שניתן להשיג מראה שונה לחלוטין בתוך דקות ספורות, אך החיסרון הוא עמידות מוגבלת בפני שבירת ציפורניים. ציפורניים מלאכותיות וארוכות גם בדרך כלל מגבילות נשים שמדביקות אותן.

לק ג'ל

יש טיפולי מניקור שבהם מחליפים את הלק הרגיל בלק ג'ל. זהו לק שנחשב עמיד יותר והוא מתאים למי שרוצה לשלב צבעים שונים על הציפורן. החיסרון הוא עלות גבוהה של לק ג'ל לעומת לק רגיל.

מדבקות

קיימת אפשרות של הוספת מדבקות על ציפורני הידיים. המדבקות עצמן לא קשורות לטיפול מניקור, אך הן בהחלט משדרגות את התוצאה הסופית. גם כאן היתרון הוא שינוי משמעותי במראה החיצוני אך עמידות מוגבלת בפני פגעי מזג אוויר, מים ולחות.

 

איך בוחרים טיפול מניקור?

כפי שניתן לראות, יש הבדלים יחסית גדולים בין סוגים שונים של טיפולי מניקור. הדרך הנכונה לבחור טיפול יעיל היא להתייעץ עם אנשי מקצוע. כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות של כל טיפול ולקבל המלצות מחברים או בני משפחה. הכי טוב זה לנסות את מגוון האפשרויות ולראות מה הכי טוב ונוח בשבילך.

Tagged , , ,