טיפים, כללי

מתיחת פנים

מתיחת פנים

תהליכי ההזדקנות בגוף האדם לא פוסחים גם על עור הפנים. נשים וגברים מייחסים חשיבות רבה למראה הפנים. גברים רבים אינם עושים עניין רב מדי מקמטים חדשים, אולם, למרבית הנשים הדבר מפריע. לרוב, מתחיל עור הפנים להזדקן בסוף שנות השלושים לחיי הנשים. במקומות שונים עלולים להופיע קמטים בגלל תהליך טבעי של ההזדקנות. בשכבות העור יש חומרי שנקראים אלסטין וקולגן שיש להם חשיבות רבה בבניית תאי העור. עם הזמן הם מתמעטים ואחת התוצאות היא פגיעה באלסטיות ובחיוניות של העור. קיימים מספר שיטות למתיחת פנים שחלקם קלים ופשוטים יחסית לביצוע ואחרים המחייבים התערבות כירורגית. את הטיפולים ניתן לבצע בקליניקות מקצועיות המורשות לבצע אותם.

 

טיפוח העור וטיפול בו

מתיחת פנים

למעשה, מתיחת פנים נועדה לסלק קמטים וליצור מצב בו עור הפנים מתוח. ראשית, כדאי לציין כי יש חשיבות לתחזוקת עור הפנים כבר מגיל צעיר. הזנתו בתכשירים מתאימים, שמירה על ניקיונו, אי חשיפה מוגזמת לשמש ותזונה טובה תורמים לחיוניותו. מבחינים בטיפולים שונים שנועדו לגילאים מבוגרים יותר. אחד המקובלים הוא מתיחת פנים באמצעות חוטים. שיטה זאת הינה פופולארית מאחר והפרוצדורה אינה מסובכת והתוצאות טובות. בנקודות שונות של הפנים מוזרקים חוטים עדינים הם נמשכים בעדינות עד שהם נתפסים ברקמות העור וגורמות למתיחתו. החוטים מעודדים היווצרות של קלוגן ואלסטין סביבם מה שמגביר את מיצוק העור.

מתיחה באמצעות חוטים

החוטים עצמם עשויים מחומרים נספגים ולאחר כשבעה חודשים הם, אכן, נעלמים. הרקמות סביבם מתחדשות ומראה העור המדולדל שהיה קודם לכן נעלם. החוטים מאושרים לשימוש בפרוצדורות כירורגיה שונות ומורכבות כך שהם בטוחים לחלוטין לשימוש. מתיחת פנים תורמת להצערת מראה הפנים וההשפעה ניכרת עד לטווח של כשנתיים שלוש שנים. ניתן לחזור על התהליך מדי כמה שנים כדי לשמור על רציפות של עור מתוח. היתרון בשימוש בשיטה זאת הוא בכך שניתן לטפל בו זמנית במספר אזורים בפנים ועל ידי כך ליצור סימטריה נכונה. השיטה טובה גם לקמטים באזור הגבות שהוא אזור מעט בעיתי למתיחה בגלל מורכבותו. כל תהליך כזה אורך זמן קצר יחסית. כ15 – 30 דקות. הוא לא כרוך בסיבוכים וניתן לחזור לשגרה במיידית. מתיחת עור באמצעות חוטים ניתן לבצע גם באזורים אחרים דוגמת הצוואר הברכיים, הישבן והבטן.

ניתוח למתיחת פנים

פרוצדורה מורכבת יותר למתיחת פנים נעשית באמצעות ניתוחים כירורגיים. ניתוחים אלו מומלצים בעיקר במקרים בהם הטיפולים האחרים אינם עונים על הציפיות. הניתוח כולל הידוק הצוואר, העלמת קמטים לצד הפה, הדגשת קו הלסת ומילוי אזור עצמות הלחיים. הפרוצדורה נמשכת כ 3 שעות והחתכים מתבצעים בקו השיער או בתוכו. במהלך הניתוח מוחזרות רקמות עור שנפלו למקומן הטבעי ורקמות מיותרות מסולקות. משך ההחלמה הינו מספר שבועות ואין סיבוכים מיותרים בעקבותיו. מומלץ לבצע כל פרוצדורה, בין אם היא כירורגית או אחרת, אצל מומחים בעלי ידע וניסיון בתחום.

Tagged