כללי

מהן פאות רפואיות ולמי מתאימות?

גברים ונשים שנמצאים בעיצומו של תהליך רפואי שגורם נשירת ואובדן שיער יכולים להשתמש בפאות ייעודיות. פאות אלו מוגדרות רפואיות משום שהשימוש בהן לא נובע מרקע אסתטי או דתי אלא תפקודי, מה גם שהן יכולות להיות מיוצרות מחומרי גלם שמונעים אלרגיות ותגובות לא רצויות. עם זאת, גם בקטגוריה הספציפית של פאות רפואיות יש סוגים רבים של פתרונות שמתוכם אפשר לבחור.

התאמת פאות לצרכי הלקוחות

הפאות שמוגדרות כרפואיות יכולות להתאים לצרכים של הלקוחות בדיוק כמו פאות רגילות. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של פאות כאלה בטווח הקצר והארוך, יש כמה שיקולים שאותם כדאי לקחת בחשבון:

א. מבנה הפנים – גם פאות רפואיות צריכות להתאים למבנה הפנים. בשלב הראשון מבחינים בין פאות לנשים ופאות לגברים, בעוד בשלב השני בודקים האם מבנה הפנים הוא מאורך, עגול, מרובע וכן הלאה. ככל שההגדרה של מבנה הפנים תתבצע בצורה מדויקת יותר, כך יעלה הסיכוי למצוא פאה מתאימה.

ב. סוג השיער – איכות הפאה נמדדת כמו תמיד בסוג השיער. ככל שמשתמשים בשיער איכותי יותר, כך עולה הסיכוי לשמור על הפאה לאורך זמן וליהנות מהעמידות שלה. בין היתר, הבחירה היא בין שיער טבעי וסינתטי ובין פאות שבהן משלבים בין כמה סוגים שונים של שזירת שיער.

ג. תקציב – לתקציב יש השפעה על היכולת להתאים את הפאה לצרכים של הלקוחות. אם רוצים לעמוד במסגרת התקציב תוך כדי טיפול רפואי למשל, הדרך לעשות זאת תהיה לבדוק לגבי סבסוד פאות על ידי קופות החולים או חברות הביטוח הפרטיות.התייעצות עם אנשי מקצוע

מומלץ לערב אנשי מקצוע מתחום הפאות כבר תוך כדי התהליך הרפואי. אנשי המקצוע מהתחום מכירים היטב את ההבדלים בין הפאות, הם יודעים מה צריך לעשות על מנת להתאים אותן לצרכים של הלקוחות ויש להם גם ניסיון במצבים רפואיים מסוימים.

הטיפול בפאה

המטרה של פאות היא לשפר את איכות החיים תוך כדי הטיפול הרפואי. עם זאת, גם בפאות עצמן צריך לטפל בעזרת שמירה על כללים נכונים של תחזוקה, ניקיון והיגיינה.