שיער

טיפול וטיפוח השיער

טיפול וטיפוח השיער

כל שיער דורש סוג אחר של פעולות טיפול וטיפוח.
במאמר הבא נסביר כיצד מטפלים בשיער ונביא טיפים מעשיים לטיפוח בריא

הכלל החשוב ביותר בשיטות שונות של טיפול וטיפוח השיער הוא לזהות את סוג השיער ואת הצרכים שלו. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אי אפשר להשתמש רק בתכשירי טיפוח גנריים או להסתפק בטיפול בסיסי. כדאי לתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שבוחרים שיטת טיפוח או להשקיע לפחות בהגדרת המאפיינים הייחודיים של השיער.

טיפים לכל סוגי השיער

הנה כמה דוגמאות שיכולות לעזור לכם לשמור על רמה גבוהה של טיפול וטיפוח השיער:

איך לטפל בשיער ארוך?

טיפול בשיער ארוך נחשב למורכב ביותר. יש להימנע משינה עם צמה או קוקו הדוק, כדאי להגביל את השימוש במהדקי שיער או קשתות וחשוב להסתפר פעם בשלושה חודשים כדי למנוע קצוות מפוצלים או לשמור על אורך שיער קיים בעזרת ביקור אצל הספר אחת לחודשיים.

איך לטפל בנשירת שיער?

יש כיום מגוון תכשירים המיועדים לטיפול בנשירת שיער. במקביל, כדאי להחליף את התזונה, לשתות כמויות גדולות של מים ולהימנע מסירוק יתר. הטיפול בנשירת שיער הוא לטווח ארוך והוא מתאים גם לגברים וגם לנשים. אפשר גם לטפל בנשירה עם אמפולה הנמכרת במספרות ומיועדת לשימוש ביתי.

איך לטפל בקשרים בשיער?

הסרה של קשרים בשיער דורשת לעיתים קרובות החלפת שמפו או מרכך. גם כאן חשוב לקרוא את ההוראות המופיעות על גבי המוצר, לוודא שהוא מתאים לאופי השיער ולהחליף תכשיר במידה והמצב מחמיר או לא מסתדר לשביעות רצונכם.

טיפול וטיפוח השיער

איך לטפל בשיער גלי?

שיער גלי הוא הזדמנות ליהנות משלל תספורות מיוחדות. מי שרוצה לשמור על השיער הגלי עשיר, רענן ומלא ברק צריך להימנע משימוש במברשת כדי להתיר קשרים. כדאי להשתמש באצבעות או לכל היותר במסרק בעל שיניים רחבות. עם זאת, תלתלים דורשים לעיתים תחזוקה ופעולות כימיות שיבליטו את מראה התלתלים והשיער החוצה.

איך לטפל בשיער דליל?

חשוב להבחין בין שיער דליל לבין נשירה. שיער דליל יכול להיות תוצאה של גורמים גנטיים, סביבתיים ועוד. הטיפול בשיער דליל הוא פשוט באמצעות חיזוק שורשי השערות. גם כאן השילוב הנכון הוא בין תכשירים קוסמטיים לבין שינוי הרגלים. יש להימנע מחשיפה לשמש, לוותר על חפיפה יומיומית ולבחור בקפידה את השמפו והמרכך.

איך לטפל בשיער דק?

שיער דק נפוץ בקרב גברים ונשים בטווח גילאים רחב. הדגש במהלך טיפול וטיפוח לשיער דק הוא על עדינות ושמירה על לחות. מומלץ להשתמש בסדרות טיפוח ייעודיות לחיזוק שיער חלש ושביר.

איך לטפל בשיער יבש?

שיער יבש הוא ללא ספק אחת הבעיות הנפוצות ביותר במדינה עם אקלים חם כמו ישראל. מומלץ להשתמש בקרם הזנה לשיער, למרוח מסכה מדי שבוע ולהימנע מייבוש נוסף ולא טבעי כמו שימוש בפן.

Tagged , , ,