שיער

טיפול וטיפוח השיער

טיפול וטיפוח השיער

רוצים לשמור על שיער בריא ומלא ברק? הנה כמה טיפים שמתאימים עבור כל סוגי השיער

טיפול וטיפוח השיער הוא עבודה קשה המחייבת סבלנות, עקביות ובעיקר ידע. רצוי להתחיל בטיפים בסיסיים התקפים לגבי כל סוגי השיער ולאמץ אותם בהתאם להעדפות האישיות:

1. בחרו היטב את השמפו – שמפו הוא אחד מתכשירי ההזנה החשובים ביותר עבור השיער. טפלו בשיער שלכם באדיקות עם שמפו איכותי וקראו היטב את החומרים הפעילים לפני שאתם בוחרים אותו.

2. הברישו את השיער מדי יום – לעיתים דווקא העצות האלמנטריות דורשות תזכורת. כך לדוגמא יש הרבה גברים ונשים הנמנעים מסירוק של השיער מדי יום, על אף שמדובר בפעולה חיונית. הברישו את השיער כדי לעסות את הקרקפת, להאיץ את זרימת הדם לזקיקי השיער וגם להעניק לו את החיות הרצויה. עם זאת, זכרו לבחור את המברשת הנכונה בשבילכם וודאו שהסיבים מגיעים לקרקפת.

3. הימנעו מחפיפה מדי יום – מלבד מקרים בהם אתם סובלים משיער שומני או חשוף לזיהום אוויר, הסתפקו בחפיפה פעם או פעמיים בשבוע בלבד. כך תוכלו לסלק מהשיער את הלכלוך אך עדיין לשמור על השומן הטבעי הנחוץ עבורו.

4. השתמשו במרכך ושמפו בנפרד – תכשיר אחד המכיל גם חומרי ניקיון וגם חומרי ריכוך לא תמיד מאפשר שמירה על שיער בריא. העדיפו להשתמש במרכך ושמפו בנפרד וכך תמצו את הפעולות השונות.

טיפול וטיפוח השיער – כל הסוגים

מלבד האמור לעיל, יש גם פעולות ספציפיות הנדרשות בכל אחד מסוגי השיער השונים:

טיפול וטיפוח השיערטיפול בשיער דליל

דלילות היא בעיה נפוצה מכפי שנהוג לחשוב. הטיפול בשיער דליל דורש חפיפה בעדינות בשמפו מתאים להענקת נפח או לנשירת שיער וחיזוק השורשים, מריחה של מעט מרכך ושטיפה יסודית. גם תכשירים המכילים חומרי לחות או פרו ויטמין 12B הנצמדים לשערה יכולים לעזור.

טיפול בשיער שומני

בעלי שיער שומני יכולים לחפוף אותו מדי יום וכך להסיר חלק מהשומן הטבעי. עם זאת, גם כאן חשוב לשמור על תדירות הגיונית ולא להגזים בשימוש בתכשירים חזקים מדי.

טיפול בשיער יבש ופגום

השימוש בפן אסור עבור בעלי שיער יבש ופגום. כדי לחזק את השערה ולספק לה מראה חיוני, כדאי להשתמש בשמפו עשיר ולשקול גם החלפה של התפריט התזונתי. יש לשתות כמויות גדולות של מים ואולי להוסיף ויטמינים ותוספי תזונה.

טיפול בשיער שרוף

המראה של שיער שרוף הוא תוצאה של חשיפה לשמש. בשלב הראשון יש להימנע מחשיפה כזו ולחבוש כובע גם בשגרה. בשלב השני כדאי לגזור קצוות, לאכול בצורה מאוזנת ולהגן על השיער עם צבע טבעי משקם.

טיפול בשיער מתולתל

הטיפ המפתיע בהקשר של טיפול בשיער מתולתל הוא להימנע משימוש במרכך, כיוון שהוא גורם לפתיחת התלתלים ולכן חפיפה של השיער בלעדיו מבטיחה מראה של בקבוקים יפים.

Tagged , ,