שיער

טיפול בשיער

טיפוח השיער

טיפול בשיער ותחזוקה שוטפת

טיפוח השיערשיער יפה, מטופח ובריא הוא תוצאה של פעולות תחזוקה יומיומיות. יחד עם זאת, לכל סוג שיער יש פעולות אחרות המתאימות עבורו:

שיער רגיל – בשיער כזה הדגש הוא על חפיפה מדי יום עם שמפו בעל רמת חומציות של PH 4.5. כדאי גם למרוח על שיער רגיל מסכת הזנה כדי להזין אותו בחומרים פעילים.

שיער יבש – טיפול בשיער מן הסוג הזה דורש פעולות אינטנסיביות של טיפוח ותחזוקה. טיפוח השיער היבש מבוסס על תכשירים המיועדים להוספת ברק ולחות, או על תכשירים עם תוספות של ויטמינים. מומלץ לחפוף שיער יבש מדי יום עם שמפו בעל רמת חומציות של 4.5-5 ולבחור תכשירי טיפוח המכילים חומצות אמינו, ויטמינים ופרו ויטמין מסוג 5B.

שיער שמן – זהו שיער שתמיד נראה מבריק וזאת בשל שכבת שומן טבעי העוטפת ומגנה עליו. במידה והשומניות של השיער אינה מבוקרת, רמת שומניות גבוהה עלולה להביא למצב לא רצוי של נשירה ויש לטפל בו בתכשירים ייעודים לשיער שמן.

שיער דליל – טיפול בשיער דליל מחייב מעקב אחר כמות השערות הנושרות מדי יום. בכמות של מעל 200 שערות ומעלה, מדובר על נשירה המחייבת התערבות מקצועית. הטיפוח המומלץ לסוג כזה של שיער הוא להשתמש במוצרים ייעודיים לשיער דליל ולא לסרק את השיער כשהוא רטוב – שכן הפעולה הזו שוברת את השערה ופוגעת בה.

טיפול בשיער – טיפים שימושיים

יש כמה טיפים התקפים לגבי כל סוגי השיער לא יוצא מן הכלל:
• חבשו כובע או מרחו קרם הגנה על השיער לפני כל חשיפה לשמש.
• העדיפו תכשירי טיפוח המבוססים על שמנים טבעיים .
• הסתפקו בצביעת השורשים ואל תצבעו את כל השיער מחדש בכל פעם.
• יבשו את השיער בצורה טבעית ובעזרת טפיחות ופעולת "חליבה" עדינה.
• גוונו בין שימוש במרכך לבין שימוש במסכת שיער.
• התחילו את החפיפה עם מים חמים וסיימו את המקלחת במים קרים.

Tagged , ,