טיפוח

טיפוח באמצעות שמן קוקוס

שמן קוקוס

שמן קוקוסקוקוס הוא לא רק פרי טעים וטרופי – מדובר במרכיב טבעי בעל מטרות איכותיות רבות

פרי הקוקוס מוכר לכולנו בתור פרי טרופי שאהוב במיוחד על אנשים רבים, בשל טעמו המתוק והייחודי והתחושה הייחודית שהוא נותן, עם המוצרים הרבים שניתן ליישם ממנו. חלב קוקוס הוא מרכיב בלתי נפרד מהתזונה של רבים מאתנו – במדינות מזרח אסיה מדובר במרכיב מהותי של המטבח המקומי, ואילו במטבח המודרני מדובר גם כן במרכיב פופולארי במיוחד, כשגם טרנד הטבעונות מנצל את חלב הקוקוס בצורה נרחבת ביותר ועושה בו שימושים מופלאים. אחד המוצרים האיכותיים ביותר שמייצרים מקוקוס הוא כמובן שמן קוקוס – שמוכר לכולנו בין השאר כתרופת סבתא פופולארית למדי במדינות אירופה וצפון אפריקה בעיקר.

עם זאת, כיום גם ברור כי מעבר להיותו של שמן הקוקוס בריא מאוד קולינארית ומעבר להיותו תרופת סבתא, ומעבר להיותו גם מה שנחשב מזון על בסטנדרטים של תזונה מודרנית, מדובר גם (ואולי בעיקר) במרכיב טיפוח איכותי ביותר בעולם הטיפוח המודרני – בין אם עבור השיער ובין עם עבור העור.

כיצד ניתן להשתמש בשמן קוקוס על מנת להשיג מטרות טיפוח איכותיות עבור העור והשיער?

טיפוח העור

טיפוח העור באמצעות שמן קוקוס הוא שימוש הטיפוח המוכר ביותר בכל מה שנוגע לשמן הקוקוס. שמן קוקוס מכיל אנטי אוקסידנטים ו-ויטמינים, מה שמעניק לו יכולות אנטי דלקתיות איכותיות ביותר, עושר רב ובאופן כללי יכולות טיפוח מרשימות ביותר בכל הנוגע לעור ככלל ולעור הפנים באופן נקודתי. את שמן הקוקוס ניתן וכדאי למרוח על הפנים בצורה עדינה ובכמות לא גדולה באמצעות צמר גפן, ולאחר כשלושים שניות להשתמש במגבת על מנת להסיר.

אגב, שמן הקוקוס הוא גם יעיל ביותר בתור מסיר איפור טבעי. כתרופה טבעית, שאינה תרופת סבתא אלא טיפול יעיל ומוכח כיום, שמן הקוקוס יכול להיות אביזר מטפח שעוזר גם לטיפוח ולטיפול ברגליים (מעין קרם רגליים למעשה), ולטיפול בבעיות עור כמו פסוריאזיס, אקנה וכדומה.

טיפוח השיער

נשים רבות מיישמות כיום את שמן הקוקוס עבור טיפוח השיער, כאשר הוא מהווה למעשה תחליף טבעי ואיכותי ביותר למרכך שיער או למסכה לשיער. בניגוד למרככי שיער תעשייתיים, שמן הקוקוס לא פוגע בשיער לאורך זמן אלא רק מעשיר אותו, ותחושת השיער והברק שלו לאחר שימוש בשמן קוקוס הם חסרי תקדים – אבל צריך להקפיד שלא להשתמש בפן אם משתמשים בשמן קוקוס בשיער.

טיפוח העור שלכן והשיער שלכן הוא לא עניין של מה בכך – השקיעו בכך בצורה נכונה ותרוויחו לאורך זמן

כל אישה (וגם גברים רבים) מבינה את המשמעות האדירה של טיפוח עור הפנים, עור הגוף והשיער. בכדי להשקיע בצורה הנכונה והטבעית ביותר במטרה זו, ניתן להשתמש כיום בשמן קוקוס – מרכיב טבעי ואיכותי ביותר עם יעילות מוכחת לאורך זמן.

Tagged , ,