טיפוח

העלמת צלקות – כל השיטות הקיימות היום

טיפול בצלקות

טיפול העלמת צלקות – מתי ולמה הוא רלוונטי לנו?

צלקת היא עניין מטריד במיוחד כי היא עלולה לפגוע בתחושה האסתטית שלנו. יש לא מעט סוגים של צלקות – צלקות כתוצאה מאקנה קשה, צלקות כתוצאה מפצעים, צלקות של אדמומיות קשה, צלקות שיוצרות חורים בעור, ועוד. כיום יש לא מעט שיטות לבצע העלמת צלקות בצורה יעילה. אז מהן השיטות שבהן אפשר להשתמש?

4 שיטות מובילת בתחום העלמת צלקות

  • טיפול בצלקותפילינג – השיטה הכימית של שימוש בחומצות מיוחדות בהחלט יכולה לסייע! בעזרת טיפולי פילינג אפשר להעלים צלקות ברמות חומרה שונות – שכן ישנו פילינג שטחי, בינוני או עמוק. שימו לב שלפילינג העמוק עבור העלמת צלקות, יש לפנות אך ורק לגורמים רפואיים. לפילינג ברמות נמוכות יותר אפשר גם לפנות לקוסמטיקאית.

 

  • הזרקת חומצה היאלורונית – דרך נוספת לבצע העלמת צלקות, היא באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית. זו חומצה אשר בעצם משתמשים בה למילוי של אזורים בגוף שבהם נוצרו שקעים. החומצה ההיאלורונית היא חומצה טבעית ולכן מתקבלת היטב בגוף. אפשר להשתמש בה רק להעלמת צלקות שיוצרות חורים בגוף, ולא להעלמה של צלקות שטחיות או בולטות.

 

  • שיוף הצלקת – זו שיטה של העלמת צלקות שמתאימה כמובן למקרה שבו הצלקת בולטת כלפי חוץ מעל העור. במקרים הללו הרופא יוצר הרדמה מקומית ומבוקרת באזור הצלקת, ולאחר מכן פשוט משייף את הצלקת עד שהיא מוסרת – ונוצר גוון אחיד עם העור.

 

  • ניתוח – הפתרון הכירורגי מתאים במידה ומדובר על צלקות גדולות במיוחד, שבהן טיפול שמרני לא יהיה יעיל מספיק. את הניתוח מבצע רופא מומחה בתחום, והוא בעיקר נועד לאנשים אשר עברו תאונות או מחלות קשות שהותירו עליהם צלקות בולטות לעין. במקרים אחרים, יעדיפו כמובן טיפול שמרני יותר עם פחות התערבות רפואית.

 

ויש כמובן עוד שיטות

חשוב לדעת שיש שיטות נוספות להעלמת צלקות: למשל שימוש במשחות שונות שיכולות לעזור בטשטוש של צלקות קטנות, שימוש בטכנולוגיית הלייזר לטשטוש של צלקות בולטות, ואפילו הזרקת סטרואידים יכולה לעזור אם הצלקת עוד לא התקבע הסופית. רצוי בכל מקרה להתייעץ עם רופא מומחה, ולשקול מה יהיה הטיפול היעיל ביותר עבורכם.

Tagged ,