שיער

גוונים בשיער

גוונים בשיער

גוונים יכולים להעשיר את מראה השיער ולספק לו ערך מוסף. במאמר הבא נסביר על צביעת גוונים עבור סוגים שונים של שיער ונביא טיפים לשמירה על מראה זוהר
המטרה של צביעת גוונים היא בין היתר ליצור הרמוניה ועומק. יחד עם זאת, כמו בתחומים אחרים של טיפוח ועיצוב, גם בכל הנוגע לגוונים האופנות משתנות לעיתים קרובות. הגוונים צריכים להשתלב בצבע השיער ולתת לו ערך מוסף. הם מתאימים לשיער טבעי או צבוע, יכולים לשנות לחלוטין את המראה הכללי ובצבעים מסוימים הם אפילו מעבירים אמירה אישית.

השאלה היא כיצד בוחרים גוונים לכל סוג שיער ומה בעצם ההבדלים בין גוונים לסוגי שיער שונים. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, ספרים ומעצבי שיער לפני שבוחרים גוונים, אך חשוב לא פחות להכיר את המאפיינים שלהם.

כל שיער והגוון שלו

הנה כמה טיפים שעוזרים לחלק את צביעת הגוונים לקטגוריות לפי סוג השיער:

גווני שמש בשיער

צבע לא מבהיר צבע ולכן שיער בגווני חום, אדום או שחור לא יכול להיצבע לגוון בלונד. היתרון של גווני שמש בשיער בא לידי ביטוי בשמירה על שורשים גלויים. יחד עם זאת, אם גוון העור הוא בהיר או צהבהב עדיף לוותר על גוון צהוב. חשוב להתאים את גווני השמש בשיער לאופי השיער וגם למראה הכללי.

גוונים חומים בשיער

אלו הגוונים הנפוצים. הם מתאימים לרוב סוגי השיער וניתן לבצע אותם גם לקראת אירועים מיוחדים. גוונים של חום-סגלגל מזוהים עם החורף היות והם חזקים וחדים, אך יש לא מעט נשים שבוחרות בגוונים אלו דווקא בקיץ. הקטגוריה של גוונים חומים ובהירים שולטים ולרוב הם משולבים בתספורת קצרה.

גוונים בשיער

גווני שמש טבעיים

השימוש בגווני שמש טבעיים מיועד ליצור משחקי צבע והשלמת המראה. בשיער טבעי אפשר להשתמש בחומרים חלשים יותר לצורך צביעת הגוונים, לשנות באותה הזדמנות את התסרוקת או לטפח את השיער כך שהגוונים יבלטו על חשבון הצבע הרגיל. בנוסף, גווני שמש טבעיים מתקבלים לאחר הבהרה של השיער. אפשר לבצע גוונים בהירים רק בקצוות וכך להימנע מפגיעה בשורשי השיער. על מנת לשמור על העיצוב יש להשתמש בתכשירים ייעודיים המותאמים להענקת לחות.

גוונים בשיער שחור

גם מי שיש לה שיער שחור יכולה לצבוע אותו בגוונים. ראשית, ניתן להבהיר את הצבע השחור ולהעניק לשיער מראה הנוטה לכיוון בלונדיני. שנית, בעלות שיער שחור צריכות לחשוב על המראה הכללי ולהתאים את הגוונים לצבע הבגדים המועדף. בעלות שיער שחור שלובשות בגדים אדומים, כחולים או שחורים יכולות להתאים לעצמן גווני קרים: פלטינה, בלונד, חום, בורדו וכדומה.

לסיכום, גוונים בשיער הם הדרך המהירה והמומלצת לשנות את המראה. כדאי להשקיע מחשבה בבחירת הגוונים ולהתייחס לצבע שלהם לצד אופי השיער, גוון העור וההעדפות האישיות.

Tagged , , ,