טיפוח

איך לשמור על עור הפנים בקיץ?

שמירה על עור הפנים בקיץ

שמירה על עור הפנים בקיץשמירה על עור הפנים צריכה להיות חלק בלתי נפרד משיקולי הטיפוח לכל אורך השנה, אך בתקופת הקיץ יש לה משמעות מיוחדת. הקיץ הישראלי מתאפיין בטמפרטורות קיצוניות ואחוזי לחות גבוהים. הדרך היחידה להשיג מראה מטופח, חיוני וזוהר היא לאמץ את הטיפים הבאים:

שתיית מים

הבסיס לשמירה על עור הפנים בקיץ בכלל לא קשור לתכשירי טיפוח, אלא לשתיית מים. שתו לפחות 10-12 כוסות מים ביום ותוכלו לראות שיפור מיידי במצב עור הפנים. שתיית המים לא חייבת להחליף משקאות מוגזים או ממותקים, אך היא בהחלט חייבת לעלות לראש סדר העדיפויות שלכם.

הימנעו משיזוף של עור הפנים והצוואר

הטעות הנפוצה ביותר היא לשזף גם את עור הפנים והצוואר במהלך הביקור בפארקים, בחופי הים ובבריכה. אם אתם שואלים את עצמכם איך לשמור על עור הפנים בקיץ, כדאי שתימנעו מעודף שיזוף ומרחו קרם הגנה.

התאמת טיפוח לסוג העור

כל סוג עור דורש טיפוח שונה בתקופת הקיץ. בעלי עור יבש צריכים להשתמש בסבון עדין, לעסות אותו על העור כשהוא לח ולשטוף עם מים פושרים. בעלי עור מעורב עד שמן צריכים להשתמש בסבון מוס מקציף ובמי פנים. מנגד, מי שיש לו עור חסר לחות צריך להשתמש במסיכה.

טיפול רפואי בעור הפנים

השאלה איך לשמור על עור הפנים בקיץ לא קשורה רק לטיפוח, אלא גם לשיקולים רפואיים ובריאותיים. חשוב לנקות את הפנים פעמיים ביום, להקפיד על מריחת קרם לחות נטול שומן ולמרוח סרום ויטמין C. את תכשירי הטיפוח לקיץ חשוב לבחור בקפידה ועל פי ההוראות המופיעות על גבי האריזה. אפשר לקרוא מידע באינטרנט על תכשירי טיפוח מומלצים, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולערב במידת הצורך רופא משפחה או דרמטולוג.

טיפול רפואי בעור הפנים בקיץ כולל טיפול בפצעונים. ניתן לרכוש בבתי המרקחת תכשירים לטיפול בפצעונים ללא מרשם רופא, להשתמש בהם לצד תכשירי טיפוח רגילים ובעיקר כאשר מופיעים סימנים מוקדמים כמו אדמומיות בכנפות האף, מעל הגבות ובקו השיער. טיפול מוקדם מונע התפתחות פצעונים ונזקים לעור הפנים.

Tagged , ,