איפור

איך לנקות מברשות איפור

איך לנקות מברשות איפור

איך לנקות מברשות איפורכלי האיפור שיש לכן, הם החברים הכי טובים שלכן ומאפשרים לקבל את המראה המושלם לפנים. עם זאת, כדאי לזכור שהכלים הללו נוטים להתלכלך די מהר. אם משתמשים שוב ושוב באותן מברשות איפור אך בכל פעם באיפור בגוונים שונים, הן יתלכלכו ואתן לא תקבלו את הגוון שחיפשתם, מה גם שהיעילות של כלי האיפור תפחת באופן משמעותי. לכן, כדאי באופן קבוע לנקות את כלי האיפור שלכן כדי שהעבודה איתם תהיה נוחה יותר. איך עושים את זה? הנה כמה צעדים פשוטים: איך לנקות מברשות איפור.

 כך תנקו בצורה יעילה

  • חפיפה– תתפלאו, אבל כדי לנקות את מברשות האיפור צריך לחפוף אותן! לכן לוקחים קערה מספיק גדולה, ופשוט שמים בה שמפו עם מים. אפשר להשתמש בשמפו הרגיל שיש לכן, או כל שמפו אחר שיש בבית.
  • שטיפה – מתחילים בכך ששוטפים היטב את המברשת. השטיפה במים בלבד נועדה כמובן להסיר את גושי הלכלוך הגדולים, או גושים גדולים של איפור שנתקעו במברשת, ויצאו כבר בשטיפה הראשונה.
  • איך מנקים עם השמפו? – לאחר ששטפתם, טובלים את המברשת בתוך הקערה עם המים והשמפו היטב. תוך כדי, מתחילים לשפשף היטב את השערות של המברשת, עד שתראו שמתחיל לצאת ממנה חומר בגוונים שונים – אלו שאריות האיפור והלכלוך שיוצאות מהמברשת בעזרת השמפו.
  • שטיפה חוזרת וייבוש – מכאן כדאי לשטוף שוב את המברשות במים בלבד ולראות כי כל שאריות השמפו והלכלוך יצאו החוצה. לאחר מכן אפשר לסחוט היטב את המברשות כדי שלא יישאר בהן מים, ולהניח אותן על מגבת יבשה, וכך לתת להן להתייבש.

 באיזו תדירות כדאי לנקות את המברשות?

תלוי בתדירות השימוש באיפור שלכן. אם אלו כלים שאתן משתמשות בהן ממש באופן קבוע מידי יום, כדאי לנקות אותן פעם בשבועיים-שלושה. אם מדובר על תדירות של אחת לכמה שבועות או כל סופ"ש כשיוצאים לבלות – אפשר גם לנקות אחת למספר חודשים.

Tagged , ,