Blog

איך למרוח לק

איך למרוח לק

היי בנות יקרות,
השבוע בפינת טיפ טיפוח נדבר על נושא שכבר מזמן הפך לטרנד עולמי ואף בחורה לא תרשה לעצמה להיתפס בלי – לק!

הוא מגיע במגוון גוונים, טקסטורות, מרקמים. האינסטוש וכל מדורי הסלבס עוסקים בציפורניים הכי מוקפדות עם הציורים מושקעים שלא יביישו את פיקאסו.

וגם אנחנו, שרוצות להיות בקו אחד עם מה שלוהט היום רצות וקונות מכחולים, מדבקות, חותמות, אבנים, לק קוויאר, לק מט, לק מבריק, לק נצנצים משקיעות שעות על גבי שעות בכל אצבע.

ואז חולף לו יום וחצי…. סדק פה, קילוף שם, עוד לא הספקת להשוויץ לכל הבנות וכבר זה נהרס!

לכן בנות יקרות  אקדים ואומר – היום לא נעסוק בציורים ובצבעים הלוהטים, כי בזה אתן כבר מעודכנות אני בטוחה (ולמי שבכל זאת מתעקשת, גיחה קלה לאינסטגרם עם האשטאג #nailart תספק לכן מלא השראה).

איך למרוח לק ולשמור עליו לאורך זמן

אז על מה כן נדבר? איך לשמור על הלק. הרי כל סופ"ש אנחנו מחכות לרגע הזה, שעה של נחת להשקיע בציפורניים וכמה כואב לנו שביום ראשון זה כבר נהרס ואז כל השבוע אנחנו מסתובבות עם ציפורניים שנראות כמו קיר גבס בתהליכי הריסה.

אז גם היום מוטיב ה-3 שלבים פשוטים חוזר,
בואו נתחיל – איך למרוח לק:

שלב ראשון

איך למרוח לקראשית כל לפני מריחת לק נמרח שכבת לק בסיס שקוף. הדבר יסייע לנו במיוחד בימי החורף כאשר הצבעים הבולטים הם כהים, לק הבסיס מסייע בהסרת הלק לאחר מכן ומניעת הצהבה של הציפורן.
איך נבחר את הלק המתאים לנו?
אם ציפורנייך נוטות לשבירה – מרחי מחזק בתור לק בסיס. הוא יעיל ושומר על הציפורן.
אם ציפורנייך נוטות להתפצלות או שאין להן מרקם חלק – אל תשייפי! השתמשי בלק "ממלא סדקים" הוא יעניק לציפורן מרקם חלק ובסיס טוב.
אם ציפורנייך מושלמות (ואני קצת שונאת אותך עכשיו) – השתמשי בלק בסיס, מגיע בכל ערכת "פרנץ' מניקור", רק הקפידי שיהיה לו צבע שקוף ולא צבע בסיס שמתאים לפרנץ' ולא למריחת לק על כל הציפורן.

שלב שני

הגענו לת'כלס וכאן הכי חשוב, זה סבלנות. כי לק מורחים באהבה או לא מורחים כלל. מספר טיפים למריחת הלק:
התבונני בציפורן שלך ובמסגרת שלה הדבר חשוב משום שכמו שלימדו אותנו בילדות – לא כדאי לצאת מהקווים. בכל מריחת לק יש להקפיד לשמור על שוליים קטנים וסימטריים. רבות מאתנו שוגות בכך שיש למלא את כל הציפורן בצבע וכך אנו מורחות לק על העור היבש בתחתית הציפורן  – טעות! ממלאות אותה היטב בצדדים – טעות! אחר כך אנחנו נתקעות עוד שעתיים עם קיסמים ומנסות לנקות.
עלינו להשאיר שוליים קטנים בתחתית הציפורן על מנת לשמור על קו ישר, אם יש לך הרבה עור יבש ניתן לדחוס אותו מעט בעזרת דוחס מקצועי.
כך גם בצד הציפורן, השאירי שוליים קטנים, תופתעי לגלות שזה בעצם יעניק לציפורן מראה ארוך יותר, דק ונשי.

אנחנו מתחילים בשכבה ראשונה לכן אל תעמיסי עם הצבע על המברשת, הקפידי למרוח לאט ובסבלנות. לאחר השכבה הראשונה נמתין 2-3 דקות ההמתנה הזו תקל עלינו רבות בהמשך כאשר נחכה בקוצר רוח להתייבשות הלק.
כעת נעבור לשכבה השנייה (ואם עוד לא הבנתן עד עכשיו אז כן, יש שכבה שניה והיא הכרחית וחשובה).
בשכבה השנייה עלינו למלא את הצבע לכן אני באופן אישי אוהבת לטבול את המברשת בלק לפני כל ציפורן תוך שאני מקפידה על כמות שווה לכל ציפורן וגם כאן – לא מעמיסה יותר מדי.
ועכשיו טיפ חשוב שאני ממליצה בחום ליישם משום שהוא עוזר לשמור על הלק מפני קילופים לאורך זמן:
בכל ציפורן, לאחר שמרחנו את הלק לאורך ניקח עוד מעט צבע ונעביר פס בקצה הציפורן, לרוחב (דמיינו פס של פרנץ' – אז כזה).

שלב שלישי ואחרון

הלק השקוף. גם כאן לא נמהר למרוח לק שקוף מיד בסיום מריחת השכבה השניה אלא נמתין כ-4-6 דקות.
ניתן למרוח כל לק שקוף שתרצי לסיום, אני באופן אישי ממליצה על לקים מבריקים במיוחד "במראה ג'ל" הם מעניקים לציפורן אקסטרה ברק וישנם כאלה שהם מייבשי לק בנוסף שזה בכלל מצויין.
לאחר שהמתנו מספר דקות נמרח את הלק השקוף, המטרה שלו היא להעניק ללק מראה חלק ואחיד (ולטשטש את קווי המתאר לרוחב מסוף שלב 2). אין צורך בלהכביד יותר מדי בכמות מספיק למרוח פס נדיב באמצע וממנו למרוח פס אחד לצד ימין ואחד נוסף לשמאל.

זהו את מוכנה! אם עקבת אחר השלבים והמתנת בסבלנות בין שלב לשלב-  הייבוש הסופי לא אמור לקחת יותר מ-10 דקות. עכשיו את יכולה להנות מלק מושלם שילווה אותך ביציאה בשישי, בדייט בשבת וגם בשבוע העבודה שלאחר מכן.

ביי בנות יפות!

נכתב ע"י: מאיה רביבו

Tagged , ,