טיפוח

איך לטפל בעיניים נפוחות?

מלפפון להורדת נפיחות

עמלפפון להורדת נפיחותיניים נפוחות נגרמות בגלל חוסר בשעות שינה, אלרגיה או צריכת מזון מלוח מדי שגורם להצטברות של נוזלים סביב העין. הנפיחות נעלמת מעצמה לאחר מספר שעות אך לא חייבים לחכות עד אז. יש גם כאלה שנאלצות להמתין יום שלם לירידת הנפיחות. הפתרון הוא לטפל בעיניים הנפוחות באופן עצמאי ואנו ממליצים להשתמש בטיפים הבאים:

א. פדים לניקוי איפור – הפתרון הפשוט והזמין ביותר לטיפול בעיניים נפוחות הוא להשתמש בפדים לניקוי איפור (צמר גפן עגול). כל מה שצריך לעשות הוא לטבול את הפדים במי קרח, להניח אותם על העיניים ולהמתין למשך שתי דקות.

ב. מי קרח – בהמשך לסעיף הקודם ומי שמעדיפה פתרון אגרסיבי ומעורר יותר לשעות הבוקר יכולה לטבול את כל הפנים במי קרח. יש להכין קערה גדולה של מי קרח ולהכניס את הפנים למשך מספר שניות. אפשר לעשות זאת בהדרגה אך חשוב לתת לעור לספוג את הקור.

ג. פלחי מלפפונים – עוד דרך יעילה וטבעית לטפל בעיניים נפוחות היא להניח עליהן פלחי מלפפונים. הפלחים מזינים את העור, מרגיעים ותורמים להשגת מראה מטופח וזוהר.

ד. שקיות תה – נשים וגברים משתמשים בשקיות תה כדי לטפל בעיניים נפוחות. סוג התה המומלץ עבור טיפול כזה הוא שחור או ירוק. פשוט טובלים את שקיות התה במים רותחים, ממתינים כמה דקות לצינון בטמרפטורת החדר ולאחר מכן מניחים את השקיות ישירות על העיניים. בפתרון הזה חשוב לסחוט מעט את השקיות מעודף נוזלים לפני שמשתמשים בהן לטיפול בעיניים נפוחות.

איך מונעים עיניים נפוחות?

מי שסובלת מעיניים נפוחות בצורה כרונית יכולה לטפל בהן מראש ולצמצם משמעותית את הסיכוי לתופעה. ראשית, הרבה תלוי בתנוחת השינה. עיניים נפוחות הן לרוב תוצאה של שינה עם הפנים כלפי מטה. תנוחה כזו יוצרת לחץ על כלי הדם בפנים והיא אינה בריאה.

שנית, יש לשים לב להתאמה בין קרם העיניים לבין סוג העור. חשוב לקרוא היטב את הוראות היצרן על גבי תכשירי קוסמטיקה ולהקפיד עליהן. לאחר מכן אפשר לישון על הגב וכך לעזור לדם להתחלק באופן שווה בין נימי הפנים.

Tagged , ,